Info24 Blog

Alternarioza atakuje ziemniaki

Jeśli na zewnątrz zrobiło się bardzo gorąco. Temperatura dochodzi do trzydziestu stopni Celsjusza to szanse na to, że pojawi się u nas zaraza alternarioza są bardzo duże.

Jeszcze do tego brakuje nam opadu deszcz. To będzie wtedy coś, co ta zaraz uwielbia, dlatego bardzo szybko pojawi się na naszych ziemniakach. Plamy są najpierw na liściach. Ta choroba jest zanana suchą zarazą, bo liście są wysuszone. Niestety choroba nie atakuje jednie liście. Zaczyna schodzić na łodygę, ale co gorsza zaczyna również atakować bulwy ziemniaka. Z bulwami jest tak, że atak nie następuje wtedy, kiedy rośliny rosną.

Dopiero po zebraniu ich i przechowywaniu zaczynają się problemy. Gniją na potęgę i często po odkryciu kopców nie ma tak naprawdę, co z tych ziemniaków wybierać. Takie rozwiązanie oznacza dla nas same straty, dlatego trzeba wiedzieć, co stosować. Do wyboru mamy fungicydy, które na pewno spełnią nasze wymagania. sprawdzamy tylko czy producent opisuje dokładnie, do czego środek chemiczny jest. Jeśli napisane jest, że to tej zarazy to wtedy można będzie to kupować i stosować.

Możemy się dzięki temu o wiele szybciej pozbyć tych problemów, jakie występują i ziemniaki będą się o wiele lepiej i szybciej rozwijały. Niektóre osoby myślą, że choroba sama przejdzie i czekają. Niestety, ale zaraza zaatakuje całe ich uprawy i będzie to dla nich koniec.

Działamy tak szybko jak to tylko jest możliwe. W naszym interesie jest takie szybkie działanie. Jeśli zadbamy o ziemniaki to przekonamy się, że będziemy mieć o wiele większe plony. To nasz cel, dlatego patrzymy na ziemniaki. Walczymy nie tylko z chwastami, ale również z chorobami. Jedno i drugie to bardzo duże zagrożenie, dlatego trzeba będzie wiedzieć, co zastosować. w porą zaatakowana alternarioza ziemniaka nie ma żadnych szans, dlatego stosujemy tylko i wyłącznie to, co najlepsze. Lepiej będzie zapłacić więcej za środek chemiczny, ale przynajmniej wiemy, że to działa. jeśli nie wiemy, co zastosować do kontaktujemy się z producentek środków chemicznych i wtedy dowiadujemy się wszystkiego.

Mak polny jako zagrożenie dla upraw
Previous post
Skorzystaj z opcji wynajęcia auta z kierowcą i ciesz się podróżowaniem
Next post